top of page

Práce realitního makléře - důvěra nebo moderní technologie?

V éře, kdy digitální technologie překračují hranice možného a každý den se zdá, že přináší něco nového, se realitní byznys stal bojištěm nejen tvrdých loktů, ale bohužel mnohdy i přehlídkou neosobního přístupu.


důvěra mezi realitním makléřem a klientem
osobní přístup realitního makléře a technologie

Ať už jde o virtuální prohlídky nemovitostí, 3D skeny, videoprohlídky, automatizované systémy hodnocení nebo chatboty zajišťující komunikaci s klienty, technologie určitě změnily způsob, jakým pracujeme. Nicméně, jak se zdá, s každým novým technologickým pokrokem se trochu více vytrácí ten lidský dotek, který byl kdysi považován za základní kámen vztahu mezi makléřem a klientem.


Představte si, že se procházíte starobylým městem plným úzkých uliček a každý dům, který míjíte, má svůj příběh. Některé příběhy jsou zapsány v kamenech, jiné v patině na dveřích nebo vráskách majitele, ale každý z nich je jedinečný. To je trochu jako práce s klientem v realitním byznysu. Každý klient je světem sám pro sebe, plným příběhů, snů a obav. A jako průvodce tímto světem je naší úlohou naslouchat, porozumět a poskytnout to nejlepší možné řešení. Technologie, ačkoli nesmírně užitečné, někdy zapomínají, že za každým požadavkem, za každou e-mailovou adresou, za každým telefonem, stojí člověk.


Například, virtuální prohlídky nemovitostí jsou skvělým nástrojem, jak ukázat klientům potenciál domova, aniž by museli fyzicky opustit svůj stávající domov. Ale co virtuální prohlídka nedokáže, je zachytit vůni čerstvě napečených koláčů, kterou majitelka pekla den předtím, nebo pocit chladu, který vás přejde, když vstoupíte do staré, ale dobře udržované vily. Tyto zkušenosti, tyto malé detaily, dělají z domu domov a z transakce vztah.


Další příklad může být automatizovaný systém hodnocení nemovitostí. Ano, poskytuje rychlý a efektivní způsob, jak získat odhad hodnoty nemovitosti. Ale dokáže tento systém ocenit, že jste v kuchyni strávili hodiny vařením pro svou rodinu? Nebo že jste v obývacím pokoji oslavili nespočet narozenin a výročí? Hodnota domova není jen v jeho ceně, ale i v těch neviditelných vazbách, které tam vytváříme.


A co teprve chatboty? Mohou být skvělými pomocníky při odpovídání na základní dotazy 24/7, ale dokážou pochopit úzkost z toho, že prodáváte dům, ve kterém jste vyrůstali? Dokážou nabídnout útěchu, když se obáváte, zda uděláte správné rozhodnutí? Asi těžko.


Jako realitní experti používáme nejmodernější technologie, protože chceme poskytovat nejlepší služby. Nicméně, vztah s klientem, ta jemná nit, která nás spojuje, by pro nás měla být alfou a omegou všeho. Technologie mohou pomoci vytvořit mosty, ale jsme to my, kdo musíme kráčet po nich s našimi klienty, držet je za ruku a ukázat jim cestu. Protože v konečném důsledku, i když realitní byznys je o domovech, ještě více je o lidech.



17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page