top of page
  • Obrázek autorabukovjan

Lze mít se svými klienty opravdu přátelský vztah?

Opravdu je to možné i v tak drsném prostředí, jako jsou realitní kanceláře?
Možná vás to překvapí, ale odpověď zní jednoznačně ano.


Když se řekne realitní kancelář, mnoho lidí si představí místo plné dravých obchodníků, kde se každý den boj o každého klienta a každou zakázku. Ale co když vám řeknu, že i v tomto prostředí lze budovat přátelské a důvěrné vztahy s klienty? Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že se to nejenom dá, ale že to přináší skvělé výsledky.


Jako realitní makléř a majitel realitních kanceláří jsem měl tu čest zažít řadu situací, kdy jsem ke klientům přistupoval více jako k přátelům než jako k zákazníkům. A výsledek? Klienti se cítí pohodlněji, otevřeněji a jsou ochotni s vámi spolupracovat dlouhodobě, protože vědí, že se na vás mohou spolehnout nejen jako na odborníka, ale také jako na přítele.


Pár tipů, jak toho dosáhnout:


1. Upřímný zájem – Poslouchejte své klienty, zajímejte se o jejich potřeby, přání a sny. Nejde jen o prodej nemovitosti, ale o vytváření důvěry. Když klient vidí, že jeho zájmy jsou pro vás důležité, je mnohem pravděpodobnější, že se na vás obrátí i v budoucnu.


2. Otevřená komunikace – Buďte vždy upřímní a otevření. Klienti ocení, když s nimi jednáte na rovinu a sdílíte veškeré informace, včetně těch nepříjemných. Transparentnost při sdělování výhod i nevýhod nemovitostí buduje důvěru a dlouhodobý vztah.


3. Osobní přístup – Znáte jejich obavy a radosti? Sdílejte i své vlastní zkušenosti a příběhy. To vám pomůže vytvořit hlubší spojení. Nezapomeňte si zapamatovat drobnosti, jako jsou narozeniny jejich dětí nebo oblíbené hobby. Malé detaily mohou udělat velký rozdíl.


4. Dlouhodobý vztah – Nezapomeňte na své klienty ani po uzavření obchodu. Udržujte kontakt, zajímejte se o ně a jejich spokojenost. Pravidelná komunikace, třeba i pomocí newsletteru, může posílit vaše vztahy a udržet vás v paměti klientů. Zaveďte si systém, který vám pomůže nezapomenout na důležité události v jejich životech.


5. Empatie – Vciťte se do jejich situace. Klienti ocení, když vidí, že vám na nich skutečně záleží. Často to znamená být k dispozici i mimo pracovní dobu, aby klienti věděli, že jste tu pro ně vždy, když vás potřebují. Vytváření příjemného prostředí, kde se klienti cítí pochopení a podporovaní, je klíčové.


🏡 V realitním světě může být přátelský přístup tím, co vás odliší od ostatních. Klienti, kteří cítí, že jste pro ně víc než jen obchodní partner, se k vám budou vracet a doporučovat vás dál. Přátelské vztahy zvyšují míru doporučení, což je v tomto oboru neocenitelné.


Jako příklad uvedu situaci, kdy jsem pomáhal mladé rodině najít jejich první domov. Místo, abych se soustředil pouze na prodej nemovitostí, které jsem měl aktuálně v nabídce, jsem si dal tu práci lépe poznat jejich potřeby a hledal jsem jejich vysněnou nemovitost napříč veřejnými i neveřejnými nabídkami. Strávili jsme společně několik víkendů prohlídkami různých domů a během těchto schůzek jsem se dozvěděl mnoho o jejich představách a obavách. Když jsme nakonec našli ten pravý domov, cítil jsem se spíš jako člen jejich rodiny než jako makléř. A co je nejlepší? Tato rodina mě dále doporučila svým přátelům, čímž se mi otevřely nové příležitosti.


Další výhodou přátelského přístupu je, že se s klienty můžete podělit i o svoje osobní příběhy a zkušenosti. Například, když klienti váhají s koupí nemovitosti kvůli úvěru, můžete jim povyprávět o své vlastní zkušenosti s hypotékou a jak jste se s podobnými obavami vypořádali. Tato autenticita a sdílení osobních zkušeností může být velmi uklidňující a motivující.


Tak proč to nezkusit? Sdílejte odkaz na tento článek, pokud souhlasíte, že v realitách může být přátelství klíčem k úspěchu! 🚀


P.S. Jaké jsou vaše zkušenosti s přátelským přístupem v realitním byznysu? Podělte se v komentářích! Vaše příběhy mohou inspirovat ostatní a pomoci jim najít cestu k úspěchu prostřednictvím lidskosti a empatie. 

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page