Vyhledat

Věřte nevěřte

Aktualizováno: 31. srp 2020

V souvislosti s novými koncepcemi pro naše partnery z řad realitních makléřů i realitních kanceláří se mě velmi často kolegové ptají, na jaké problémy při akvizičních schůzkách narážím. 

Odpověď je naprosto jednoduchá. Nikdo tomu nechce věřit. Schůzky a jednání probíhají, představím nové koncepce a možnosti, které Národní realitní holding nově nabízí a světe div se. Téměř všichni čekají na konci naší schůzky, že vyslovím nějaké velké „ale“ nebo „podmínku“ či „další skryté platby“. Přeci není možné, abych měl 100 % provizi a platil jen pár korun za měsíc, včetně inzerce na více než 70 realitních serverech, topování, nového realitního a exportního softwaru a dalších tisíc výhod velké realitní sítě. Jenomže ono žádné „ale“ nepřichází.

Jak je sakra možné, že třetí největší realitní síť v České republice je schopna poskytnout makléřům a kancelářím takové podmínky? Jsem regionální ředitel pro tři kraje a stejné udivení slýchám bez ohledu na lokalitu. Je jedno, zda jednám v krajském, okresním městě, nebo v malé, lokální realitce. Proboha proč to děláte, co za tím vším je?


Vše se mění

Realitní zprostředkování se za více než dvacet let mého působení v realitní branži vyvíjí. Mění se trh, mění se technické možnosti (video prohlídky nebo virtuální prohlídky jsou dnes samozřejmostí) mění se výše provizí, které si makléři za svou práci nárokují. Jiný je přístup realitních serverů, klienti od nás, realitních zprostředkovatelů, vyžadují úplně jiné služby než za dob minulých.

Navíc leží v parlamentu návrh zákona o realitním zprostředkování. Makléře čekají zkoušky odborné způsobilosti, povinné pojištění makléřů na velmi vysoké částky, bohužel také za velmi vysoké pojistné (v řádu tisíců korun měsíčně), ale také velmi tučné pokuty, při nějakém pochybení. A na všechny tyto změny je potřeba nějak reagovat. Nechci být špatným prorokem a nikomu nic zlého opravdu nepřeji, ale domnívám se, že samostatný makléř, nebo malá realitní kancelář, to bude mít velmi, velmi těžké a bude bojovat o samotnou existenci. Boj v jednom proti přesile se vyhrává pouze v akčních filmech. My máme tu obrovskou výhodu, že je nás hodně a každým dnem se naše řady rozrůstají o další makléře a kanceláře. A to je už velmi slušná armáda. Navíc s jednotným velením, velmi dobře vyzbrojena, za zády s Realitní komorou ČR a Realitní akademií. A pokud je někdo silný, vzdělaný a sebevědomý, může si dovolit nejenom požadovat po realitních serverech nebo pojišťovnách exkluzivní podmínky, ale může být a měl by být velkorysý. A rozhodnutí bylo jen naše, nevlastní a neřídí nás žádná zahraniční korporace, ani nějaký pan „neznámý“. Proto jsme schopni takové šokující podmínky svým partnerům poskytnout.  


#slusnymakler #reality11 #realitnikomora #realitniakademie


4 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše