top of page
  • Obrázek autorabukovjan

10 otázek, které si musíte položit před výběrem realitní kancelářePokud jste se rozhodli koupit nebo prodat nemovitost, je zřejmé, že potřebujete odborníka v oboru - realitního makléře. Ale jak si vybrat tu správnou realitní kancelář? Tento proces může být poněkud zmatečný, ale nebojte se! Zde je deset klíčových otázek, které vám pomohou se orientovat v realitní džungli a najít tu nejlepší realitní kancelář pro vás.


1. Jak dlouho je realitní kancelář na trhu?


Začněme na začátku. Kolik let je realitní kancelář už v provozu? Pokud je to delší doba, je vyšší pravděpodobnost, že mají širokou síť kontaktů, bohaté zkušenosti a dobře rozpracované postupy.


2. Jaké jsou zkušenosti a odborné znalosti realitních makléřů?


Každý realitní trh je specifický a vyžaduje specifické znalosti. Makléři by měli mít hluboké znalosti trhu v dané oblasti, včetně cenových trendů, nabídky a poptávky.


3. Jakou mají reputaci?


Rychlý průzkum na internetu může odhalit hodně o reputaci realitní kanceláře. Podívejte se na recenze a hodnocení klientů, zda jsou spokojeni s poskytnutými službami.


4. Jaký je jejich postup při prodeji nebo nákupu nemovitosti?


Dobrá realitní kancelář by měla mít jasné a transparentní postupy. Jaký je jejich plán krok za krokem? To vám pomůže vědět, co očekávat.


5. Jaký typ nemovitostí se specializují?


Některé realitní kanceláře se specializují na určitý typ nemovitostí, například byty, rodinné domy, komerční nemovitosti. Je důležité najít takovou, která je odborníkem na typ nemovitosti, který chcete koupit nebo prodat.


6. Jakou mají síť kontaktů?


Dobrá realitní kancelář by měla mít širokou síť kontaktů, včetně právníků, stavebních inspektorů, hypotečních poradců a dalších profesionálů v oboru.


7. Jakou nabízí pomoc při vyřizování dokumentace?


Proces nákupu nebo prodeje nemovitosti může být složitý a zahrnuje vyřízení mnoha dokumentů. Dobrá realitní kancelář by vás měla provázet celým procesem a pomoci se všemi aspekty.


8. Jaké jsou jejich poplatky?


Realitní kanceláře obvykle účtují provizi z prodeje, která se může lišit. Ujistěte se, že víte, jaké jsou jejich poplatky, a porovnejte je s jinými kancelářemi.


9. Jakou mají dostupnost?


Je důležité, aby byl váš realitní makléř dostupný, když jej potřebujete. Jak rychle odpovídají na e-maily nebo hovory? Jsou flexibilní ohledně setkání?


10. Jaké mají marketingové strategie?


Pokud prodáváte nemovitost, je důležité vědět, jaká je marketingová strategie realitní kanceláře. Jakými způsoby budou propagovat vaši nemovitost?


Výběr realitní kanceláře je důležitým krokem v procesu nákupu nebo prodeje nemovitosti. Udělejte si čas, položte tyto otázky a ujistěte se, že jste našli tu pravou.

8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Комментарии


bottom of page