Články

Komfort za pár kaček

Přidáno 07.02.2019

Všechno se vyvíjí, mění, a hlavně se dnes všechno především zrychluje. O realitním obchodu to možná platí i dvojnásobně, a přitom stále velká část realitních makléřů podniká v podmínkách, které se etablovaly v polovině 90. let minulého století, a na kterých i značná část doposavad lpí. S Národním realitním holdingem mohou mít nyní makléři ale i kanceláře komfort za pár korun.

Zobrazit celý článek

Věřte nevěřte

Přidáno 05.02.2019

V souvislosti s novými koncepcemi pro naše partnery z řad realitních makléřů i realitních kanceláří se mě velmi často kolegové ptají, na jaké problémy při akvizičních schůzkách narážím. 

Zobrazit celý článek

Jistota pro klienty, bezpečí a opora pro makléře a kanceláře

Přidáno 05.11.2018

Bezkonkurenční podmínky pro klienty, bezkonkurenční příležitost a podmínky pro realitní kanceláře nebo makléře – to jsou Reality 11, nejstabilnější ryze česká realitní síť na trhu.

 

Zobrazit celý článek

100 let českého státu = 100% provize pro makléře i pro kanceláře

Přidáno 20.08.2018

Neuvěřitelná nabídka pro všechny kanceláře i samostatné realitní makléře. 

Zobrazit celý článek

Stavební povolení - to je boj

Přidáno 18.12.2017

Česko je na tom ve vyřizování stavebního povolení velmi špatně. Každý rok zveřejní Světová banka zajímavý žebříček. Česko se ze 185 srovnávaných zemí umístilo na nelichotivém 127. místě.

Zobrazit celý článek

Samoprodej domu skončil trestním oznámením

Přidáno 16.10.2017

Až neuvěřitelný příběh zažili klienti, kterým můj kolega Václav Dohnal zprostředkovával nákup nového domu. Svůj původní dům si prodávali samy. Co vše zažili a proč jsou dnes vyšetřování? Tady je příběh, který kolega detailně popsal.

Zobrazit celý článek

Povodně a ceny nemovitostí

Přidáno 21.08.2017

Je to 15 let od ničivých povodní v roce 2002. Tehdy se staly nemovitosti v zasažených oblastech doslova neprodejné. Jak je to dnes?

Zobrazit celý článek

Ceny nemovitostí a hypotéky. Tak trochu blázinec.

Přidáno 28.06.2017

Pojďme se jasně a stručně podívat na to, co se to u nás vlastně děje.

Zobrazit celý článek

Předkupní právo je zpět

Přidáno 10.04.2017

Majitelé nemovitostí měli dlouhá léta zažitý fakt, že v případě prodeje svého podílu jej musí nabídnout spoluvlastníkům. To platilo, už ale neplatí, ale platit zase bude.

Zobrazit celý článek

Ceny za pronájem bytu rostou. Víme, kde hledat.

Přidáno 03.04.2017

Pokud sháníte nějaký byt k pronájmu, máte několik možností, jak hledat. Můžete tzv. “rozhodit sítě” po známých, což mnohdy bývá nejlepší, a zároveň nejvýhodnější varianta. Nebo oslovíte realitní kanceláře, které vám mohou doporučit byt dle vašich preferencí, ovšem je potřeba počítat s vyššími náklady, kvůli provizi. Jestliže máte volný čas a chuť, můžete si také projít nejrůznější webové stránky s inzercí realit a oslovovat vybrané inzerenty sami. Každý z uvedených způsobů má samozřejmě svá pro a proti.

Zobrazit celý článek

Nová funkce mapy.cz

Přidáno 08.03.2017

Prodáváte či kupujete nemovitost a chcete se o ní dozvědět více?

Zobrazit celý článek

Setkání frenšízantů Národního realitního holdingu

Přidáno 22.01.2017

Včera v hotelu Meritum v Praze proběhlo mimořádné setkání franšízantů všech sítí Národního realitního holdingu.
Diskutovalo se o inzerci na realitních serverech i operativním leasingu a byli představeni noví regionální manažeři.

Zobrazit celý článek

Nejrychlejší růst za pět let

Přidáno 16.01.2017

Za poslední měsíce vyskočily ceny bytů a pozemků nejrychleji od roku 2010.

Zobrazit celý článek

Na kom stojí váš nový dům?

Přidáno 23.12.2016

Stavba domu je jedním ze splněných životních snů. Jakýsi mezník. Záležitost, která málokoho potká víckrát v životě. Stres a radost zároveň. Pokud zrovna nejste extrémně talentovaní a nepředstavujete jakýsi prototyp renesančního člověka, který umí všechno (a nejlíp), budete potřebovat oporu zkušeného týmu plného ještě zkušenějších pracovníků. 

Zobrazit celý článek

Vypakujte se hravě

Přidáno 23.12.2016

Zeptáte-li se lidí, jaké životní zkušenosti a zážitky pro ně znamenaly ten největší stres, spousta z nich si pravděpodobně vybaví stěhování. Samozřejmě nám mnohdy nepřízeň osudu a načasování nedovolí klidné a pohodové balení plné smíchu, nostalgie a muziky. Většinou se nám práší za zadkem a máme chuť se sami zahrabat do krabice mezi polystyrénovou výstelku a už nikdy nevylézt.

Zobrazit celý článek

Konec tújí v Čechách

Přidáno 23.12.2016

Proč a kde si český člověk sází na zahradě túje? Proč? Protože chce, aby si se sousedem vzájemně nenakukovali na zahradu. Kde? No logicky podél plotu, to dá rozum. Jééénže. Vešel v platnost nový občanský zákoník plný úžasných překvapení a ten říká: Soused může po vlastníkovi sousedního pozemku požadovat, aby se zdržel sázení stromů v těsné blízkosti společné hranice pozemků. Platí, že stromy, které dorůstají více než 3 metry, musí být od společné hranice pozemků vzdáleny 3 m.

Zobrazit celý článek

Ceny nemovitostí jsou konečně normální

Přidáno 23.12.2016

Jaká je v současnosti situace na trhu s nemovitostmi, pokud jde o koupi a prodej – převažuje nabídka nebo poptávka?

Zobrazit celý článek

Pronájmy bytů zdraží!?

Přidáno 23.12.2016

Odpověď najdete v závěru. Nyní pár zajímavostí z toho, co nám přinesl nový občanský zákoník ohledně pronájmů.

Zobrazit celý článek

Může vám někdo ukrást váš dům, byt, nebo pozemek? ANO, může!

Přidáno 23.12.2016

Možná ani nevíte, že v česku se kradou nemovitosti ve velkém. Ano, za miliardy. Policie ČR dokonce vytvořila skupinu, která se zabývá nemovitostí kriminalitou. A to je také důvod, proč nový katastrální zákon přišel s novinkou, kdy čeká se zápisem změny 20 dní, po které se mohou účastníci řízení k věci – změnám v katastru, vyjádřit.

Zobrazit celý článek

Pár dobrých důvodů, proč prodávat bez realitky

Přidáno 23.12.2016

My makléři se často setkáváme s klienty, kteří nás žádají o pomoc ve chvíli, kdy se jim nedaří prodat nemovitost bez realitky. Mrzí nás to, protože kdyby nás o pomoc požádali dříve, ušetřili by čas, nervy a hlavně peníze. I když si původně myslí pravý opak.

Zobrazit celý článek

Energetické štítky nám byl čert dlužen

Přidáno 23.12.2016

Pronajímáte či kupujete, nebo prodáváte nemovitost? Pak se vás týká průkaz energetické náročnosti budov. Jasně a přehledně vám přináším informace, co se musí a kdo má výjimku. Jako makléř považuji za svou povinnost vás informovat.

Zobrazit celý článek

Co je to ten Home Staging?

Přidáno 23.12.2016

Jistě už jste o tom slyšeli. Přišlo to k nám ze zahraničí, a jestliže to funguje v desítkách zemí světa, bylo by naivní si myslet, že zrovna v Česku to fungovat nebude. Funguje to!

Zobrazit celý článek

3 kroky. Jak poznat dobrého makléře?

Přidáno 23.12.2016

Možná si právě teď pokládáte tuto otázku. Ať si nakonec vyberete mě, nebo některého z kolegů, vybírejte dobře. A podle čeho? Možná vám napoví pár chytrých rad:

Zobrazit celý článek

Datum a svátek

Počasí

Předpověď počasí

Kontaktní formulář

Zašlete nám Vaše dotazy

Opiště text - nechci spam:


      © 2017 - Roman Bukovjan - slušný makléř
Digitální obchodník
Zpět nahoru